Як та де поставити туристичний намет

Напевно всі думають, що питання як правильно ставити намет або як вибрати місце для встановлення намету, це простіше простого, адже при купівлі намету до нього добросовісний виробник, звичайно, дасть в комплекті інструкцію по збору. І багато хто так і робить: купили, дістали інструкцію, розклали і лягли спати. А зранку болить голова, спальник мокрий, а все інше плаває в калюжі. Якщо ви не хочете такого, то в цій статті я розкажу про деякі тонкощі у цій нелегкій справі. І так, як правильно поставити намет і як правильно вибрати місце для намету.

1. Вибираємо лише рівне місце.

Як ставити намет, а точніше як знайти місце для намету? Намет потрібно ставити лише на рівному місці без ям та горбів. Перед тим як встановити намет уважно перегляньте місце куди зібралися ставити - якщо стирчать камені, необхідно виколупати їх із землі і засипати ямку. Відгребіть всі дрібні та гострі камінчики і шишки, якщо, звичайно, не хочете клеїти дно намету. Знайдіть місце без виступаючих коренів, а якщо такого немає, то максимально вирівняйте місце ялиновими гілками або листям. Повірте, якщо ви лягли і вам відразу щось хоч трішки заважає, то до ранку це стане серйозною проблемою. Так само остерігайтеся мурашників - ввечері їх можна не помітити, а вранці, ці корисні комахи легко прогризуть дірку у вашому наметі. Загалом вибираємо місце для намету уважно!

ровно или нет?

2. Не ставте намет у заглибленні.

Якщо ви на галявині і знайшли ідеально рівне місце під намет, але воно в ямці, то відмовтеся від цієї думки. Якщо піде дощ, то за всіма законами фізики вода буде збиратися саме в цій ямці і ваша палатка перетвориться в басейн.

подтопило

3. Лягати потрібно головою вгору і ногами до виходу.

Навіть на самій рівній галявині є ухил. Так от, намет потрібно поставити так, щоб ваша голова була вище ваших ніг. Якщо буде навпаки, то до ранку від припливу крові до голови стан буде дуже поганий. Також голова може боліти й з іншої причини - якщо ви ляжете головою до виходу. Не сумнівайтеся, що ваш товариш, який ділить з вами намет обов'язково сяде або наступить вам на голову серед ночі, коли захоче вийти по потребі. Тому спати потрібно ногами до виходу.головой в верх ногами в низ

4. Бійтеся вогню

Прослідкуйте щоб ваша палатка стояла як мінімум за 5 метрів від багаття. Несподіваний порив вітру в бік намету .... і немає у вас намету. Звичайно зараз тент намету просочують засобами щоб він не спалахував, але дірка в тенті вам точно не потрібна.

горим

 

5. Обкопайтесь

Після установки намету обкопайте його канавкою для того, щоб вода, яка стікає з тенту не текла вам під днище намету. Добре якщо у вас модний намет з високою водостійкістю дна (10000 мм осаду), а якщо ні, то калюжа під дном загрожує перебратися до вас під спальник.

окоп

Ось такі от нескладні поради як вибрати місце для встановлення намету, які допоможуть вам провести ніч на природі не гірше ніж у вашіому затишному ліжку.

Читайте також:

Як вибрати туристичний намет

Список туристичного спорядження для походу влітку