Як правильно вибрати туристичний килимок в похід

     Яким б не був теплим та надійним ваш спальник, але той холод, який піднімається з землі, рано чи пізно дійде до вашого тіла. Справа в тому, що м'який тапишний наповнювач спальника під вагою вашого тіла стискається до декількох міліметрів, тим самим практично втрачає свої ізоляційні властивості. Для уникнення цієї проблеми ще в далекому 1946 році англійською компанією Karrimor був створений туристичний килимок Karrimat (карімат). На сьогоднішній день на ринку представлено багато брендів і ще більше різновидів туристичних килимків для будь-якої туристичної мети. Але турист початківець може загубиться у виборі. І так як вибрати килимок для туризму або як вибрати килимок для походу, як вибрати каремат для туризму, як вибрати хороший каремат і як правильно вибрати туристичний килимок, як правильно вибрати каремат, як вибрати хороший каремат. На ці питання відповісти досить складно, по-скільки у всіх туристів мета різна і для когось  важлива вага, для когось розмір, товщина, надійність. Загалом як вибрати килимок туристичний вирішувати вам, а нижче я спробую пояснити чим відрізняються і якими бувають килимки для туризму, для того щоб ви змогли зробити свій перший вибір.

     В якості теплоізолятора у всіх килимках використовується прошарок повітря, і чим товще цей прошарок, тим тепліше та м'якше вам буде спати.

   І так найдешевший та найпоширеніший вид килимка - це туристична пінка (карімат). За своєю структурою це аркуш спіненого теплоізоляційного матеріалу. Повітря в пінці укладено в маленькі камери самого матеріалу (бульбашки) за рахунок чого і створюється теплоізоляція та м'якість матеріалу. Таку пінку широко використовують у будівництві як тепло та шумоізолятор. Товщиною туристична пінка-карімат буває від 4 мм до 18 мм. Найпоширеніший - це 8 мм карімат (каремат іжевський), для холодної пори року підійде 12-18 мм карімат, або комбінація двох по 8 мм. Головною перевагою такої пінки є її вага (400-800грамм), надійність (працюватиме поки ви її не порвете) і звичайно ж ціна (рідко перевищує 200 гривень). Винятком є ​​новомодні пінки для холодного клімату (або килимок для альпінізму) наприклад фірми Терморест, але починаючому туристу в Карпатах вони ні для чого. Також випускають килимок для туристів зі спеціальною фольгою туристичний килимок з фольгою - фольга відбиває тепло нашого тіла тим самим покращує термоізоляцію туристичного килимка без особливого збільшення ваги та розміру. Коротенько головною перевагою пінки є її надійність та ціна.

                  

      Продовжуємо відповідати як вибрати туристичний килимок. Наступне покоління килимків - це надувні матраци. Матраци бувають від маленьких і легких для пішого туризму до величезних двоспальних ліжок для любителів автотуризму, де вага не важлива, а комфорт на першому місці. Безумовно, надувний матрац буде м'яким та зручним, і в будь-який мороз вам буде тепло та затишно, а також це непоганий плавзасіб. Але головним мінусом є те, що найменша дірочка в корпусі і все - ви спите на голій землі.

   

     Але наука не стоїть на місці, і на заміну надувних килимків прийшов килимок туристичний самонадувний. Це поєднання 2 в 1 туристичної пінки і надувного килимка. По суті це той же самий надувний килимок, але в середині нього прокладена спеціальна поліуретанова піна, яка при розправленніі накачує повітря в килимок самостійно. Нам потрібно тільки розстелити килимок в наметі і відкрити клапан, а килимок сам надуется, вам тільки залишиться пару раз качнути для додання килимку більшої жорсткості. Такі килимки мають хороші термоізоляційні властивості і прийнятну вагу (винятком є ​​тільки товсті 5-8 см килимки для кемпінгу) для туриста. На них набагато м'якше спати ніж на пінці. Мінусом залишається звичайно те, що його також легко пробити, але за рахунок піни в середині килимка ви все одно не будете спати на голій землі, але все ж потрібно стежити щоб нічого не пробило його з дна намету (краще підкладати під низ тоненьку туристичну пінку) .

     Також при виборі килимка потрібно звернути увагу не тільки на товщину самого виробу, а й на його габарити. Як правило туристична пінка має розмір 180 на 60см, але також є дитячі коротше і пінка великого розміру довжиною 2 метри.

       Також існують килимки для йоги або каремат для йоги, але вони не розраховані для туризму, вони тонкі і мають погані теплоізоляційні властивості.

      З килимком для сну розібралися, але під час шляху на привалах хочеться посидіти і щоб не розмотувати і вже тим більше не надувати килимок існує туристичний килимок під попу - це той же самий карімат, але тільки маленький і має резинку, щоб можна було його підвісити на ваш пояс і він завжди був під рукою, а точніше під попою.

 

     Ось мабуть і всі основні аспекти з питання килимок туристичний як вибрати, а на чому зупиниться ваш вибір - буде це проста і надійна пінка або новомодний туристичний килимок самонадувний з його комфортом - вирішувати вам.

  Більш детальну інформацію ви можете отримати зв'язавшись з менеджерами нашого магазину http://katrangun.com.ua або приєднуйтесь до обговорення теми килимків на нашому форумі http://katrangun.com/форум.

      Також вам буде цікаво прочитати статю: "Як вибрати похідний рюкзак"
                                                                                 "Як вибрати спальний мішок для туризму та альпінізму"

                                                                                  "Як вибрати туристичний намет"