Як правильно вибрати туристичний килимок в похід

Яким би не був теплим та надійним ваш спальник, але той холод, який піднімається з землі, рано чи пізно дійде до вашого тіла. Справа в тому, що м'який та пишний наповнювач спальника під вагою вашого тіла стискається до декількох міліметрів, тим самим практично втрачає свої ізоляційні властивості. Для уникнення цієї проблеми ще в далекому 1946 році англійською компанією Karrimor був створений туристичний килимок Karrimat (карімат).

На сьогоднішній день на ринку представлено багато брендів і ще більше різновидів туристичних килимків для будь-якої туристичної мети. Але турист початківець може загубиться у виборі. І так як вибрати килимок для туризму або як вибрати килимок для походу, як вибрати каремат для туризму, як вибрати хороший каремат і як правильно вибрати туристичний килимок, як правильно вибрати каремат, як вибрати хороший каремат.

На ці питання відповісти досить складно, оскільки у всіх туристів мета різна і для когось  важлива вага, для когось розмір, товщина, надійність. Загалом як вибрати килимок туристичний вирішувати вам, а нижче ми спробуємо пояснити, чим відрізняються і якими бувають килимки для туризму, для того щоб ви змогли зробити свій перший вибір.

В якості теплоізолятора у всіх килимках використовується прошарок повітря, і чим товщий цей прошарок, тим тепліше та м'якше вам буде спати.

І так, найдешевший та найпоширеніший вид килимка - це туристична пінка (карімат). За своєю структурою це аркуш спіненого теплоізоляційного матеріалу. Повітря в пінці укладено в маленькі камери самого матеріалу (бульбашки) за рахунок чого і створюється теплоізоляція та м'якість матеріалу. Таку пінку широко використовують у будівництві як тепло та шумоізолятор. Товщиною туристична пінка-карімат буває від 4 мм до 18 мм. Найпоширеніший - це 8 мм карімат (каремат іжевський), для холодної пори року підійде 12-18 мм карімат, або комбінація двох по 8 мм. Головною перевагою такої пінки є її вага (400-800грамм), надійність (працюватиме поки ви її не порвете) і звичайно ж ціна (рідко перевищує 200 гривень). Винятком є новомодні пінки для холодного клімату (або килимок для альпінізму) наприклад фірми Терморест, але починаючому туристу в Карпатах вони ні для чого. Також випускають килимок для туристів зі спеціальною фольгою туристичний килимок з фольгою - фольга відбиває тепло нашого тіла тим самим покращує термоізоляцію туристичного килимка без особливого збільшення ваги та розміру. Коротенько головною перевагою пінки є її надійність та ціна.

                  

Продовжуємо відповідати як вибрати туристичний килимок. Наступне покоління килимків - це надувні матраци. Матраци бувають від маленьких і легких для пішого туризму до величезних двоспальних ліжок для любителів автотуризму, де вага не важлива, а комфорт на першому місці. Безумовно, надувний матрац буде м'яким та зручним, і в будь-який мороз вам буде тепло та затишно, а також це непоганий плавзасіб. Але головним мінусом є те, що найменша дірочка в корпусі і все - ви спите на голій землі.

   

Але наука не стоїть на місці, і на заміну надувних килимків прийшов килимок туристичний самонадувний. Це поєднання 2 в 1 туристичної пінки і надувного килимка. По суті це той же самий надувний килимок, але всередині нього прокладена спеціальна поліуретанова піна, яка при розправленні накачує повітря в килимок самостійно. Нам потрібно тільки розстелити килимок в наметі і відкрити клапан, а килимок сам надується, вам тільки залишиться пару раз качнути для додання килимку більшої жорсткості. Такі килимки мають хороші термоізоляційні властивості і прийнятну вагу (винятком є тільки товсті 5-8 см килимки для кемпінгу) для туриста. На них набагато м'якше спати ніж на пінці. Мінусом залишається звичайно те, що його також легко пробити, але за рахунок піни всередині килимка ви все одно не будете спати на голій землі, але все ж потрібно стежити щоб нічого не пробило його з дна намету (краще підкладати під низ тоненьку туристичну пінку) .

Також при виборі килимка потрібно звернути увагу не тільки на товщину самого виробу, а й на його габарити. Як правило туристична пінка має розмір 180 на 60см, але також є дитячі коротші і пінка великого розміру довжиною 2 метри.

Також існують килимки для йоги або каремат для йоги, але вони не розраховані для туризму, вони тонкі і мають погані теплоізоляційні властивості.

З килимком для сну розібралися, але під час шляху на привалах хочеться посидіти і щоб не розмотувати і вже тим більше не надувати килимок існує туристичний килимок під попу - це той же самий карімат, але тільки маленький і має резинку, щоб можна було його підвісити на ваш пояс і він завжди був під рукою, а точніше під попою.

 

Ось мабуть і всі основні аспекти з питання килимок туристичний як вибрати, а на чому зупиниться ваш вибір - буде це проста і надійна пінка або новомодний туристичний килимок самонадувний з його комфортом - вирішувати вам.

Більш детальну інформацію ви можете отримати зв'язавшись з менеджерами нашого магазину http://katrangun.com.ua або приєднуйтесь до обговорення теми килимків на нашому форумі.

Також вам буде цікаво прочитати статті:

Як вибрати похідний рюкзак

Як вибрати спальний мішок для туризму та альпінізму

Як вибрати туристичний намет