Як прати та доглядати за спальним мішком (спальником)

Як будь-яка наша річ спальний мішок також потребує прання. Як би ми не намагалися берегти його від забруднення, але в похідних умовах це практично не можливо. Догляд за спальним мішком вимагає до себе особливого підходу - якщо ви звичайно хочете щоб він вам служив довго. Крім правильного зберігання спальника (для тих хто не знає як користуватися спальним мішком) - спальник повинен зберігається в розвішеному стані, по-скільки довга компресія утеплювача спальника веде до неминучого злежування, в наслідок чого ваш спальник перестає відповідати заявленим температурам комфорту.

Прання як і неправильне зберігання може зіпсувати ваш спальник. Чи можна прати спальний мішок, і як прати спальний мішок в пральній машині? Можна, але тільки дотримуючись умов прання.

Як прати спальник з холлофайберу або як прати спальник з синтепону? - Все це синтетичні утеплювачі і тому відповімо на питання: як прати синтетичний спальник. Синтетичний утеплювач більш стійкий до злежування при пранні, ніж натуральний утеплювач - гусячий пух. Прання синтетичних спальників допускається в пральній машині, але вкрай не бажано.

  1. Перед пранням потрібно перевірити матеріал спальника на міцність, особливо якщо спальник дістався вам у спадок. Для цього візьміться однією рукою за внутрішню підкладку спальника, а другою рукою за зовнішній шар тканини і потягніть за них в різні боки. Якщо ви відчуєте хрускіт ниток або ще гірше розриви, то такий спальник вимагає перестягування, а вже потім прання.
  2. Якщо ви все-таки лінуйтеся прати синтетичний спальник вручну, то можна випрати в машинці. Для прання потрібно використовувати спец засіб для прання мембранної тканини - якщо така є на вашому мішку або звичайне пральне мило (потрібно зробити літр або півтора мильної води, а потім вилити її в барабан вашої машинки). Пральний порошок не можна використовувати, особливо, якщо спальник з мембраною. І так укладаємо спальник в барабан і кладемо 4-5 гумові тенісні кульки (вони зменшать збивання утеплювача), включаємо дбайливий режим прання з температурою 30 градусів та  мінімальний віджим.

                                

    Ручне прання - це найкращий і правильний варіант прання. Для цього набираємо у ванну теплу воду (не вище 30 градусів), додаємо спец засіб по інструкції (краще трохи менше) або робимо злегка мильну воду і занурюємо туди спальник і просто даємо «покиснути» у воді 15-20 хвилин. Після цього спускаємо воду і починаємо видавлювати воду з спальника руками - ні в якому разі не викручуйте його, а просто видавіть воду простим притисканням спальника до стінок ванної. Далі знову набираємо чистої холодної води, даємо 5 хвилин полежати, спускаємо, видавлюємо воду. Процедуру повторюємо 3-4 рази поки вода не стане чистою. Все, спальник випраний, приступаємо до сушіння.

  3. Сушка спальника. Це мабуть найважча справа, особливо, після ручного прання. Для цього можна використовувати сушильну машину (головне стежте за температурою). Якщо ні, то потрібно вивісити спальник на що небудь широке (скажімо перила балкона) і дати стекти воді та висохнути. Головне акуратно діставати та розвішувати спальник щоб вага води, яка залишилася в мішку, не порвала його.

Як прати пуховий спальник і як прати пуховик в машинці - прання пухового спальника допускається тільки вручну. Пух досить ніжний утеплювач і дуже легко збивається, тому барабан пральної машини та віджимання може зваляти утеплювач, особливо, якщо спальник вже не новий. В якості прального засобу використовуйте спеціальний засіб для прання пуху, який продається в спортивних магазинах, ну або на крайній випадок пральне мило. Процедура самого прання не відрізняється від прання синтетичного спального мішка.

Ось такі от хитрощі з прання та догляду за вашим спальником. І пам'ятайте, що спальники не люблять прання, так що стежте за чистотою вашого спального місця і використовуйте змінний одяг для сну.

Більш детальну інформацію ви можете отримати зв'язавшись з менеджерами нашого магазину http://katrangun.com.ua, а також приєднуйтесь до докладного обговорення теми спальних мішків на нашому форумі http://katrangun.com/форум.

 

Також вам буде цікаво прочитати статті:

Як вибрати спальний мішок для туризму

Підбір спальника, що краще кокон чи ковдра