Як вибрати підводну рушницю Зелінського (Зелінку)

пневматическое ружье системы зелинскогоМабуть, найбільш загадковою і часто обговорюваною рушницею для підводного полювання - є пневматична рушниця системи Зелінського. І це не спроста ж, тому що це - вершина мистецтва серед виготовлення пневматичних рушниць, яка має дуже велику популярність серед професійних підводних мисливців і фанатів підводного полювання. В народі кажуть просто – рушниця «Зелінка». Підводна рушниця Зелінка має найкращі технічні характеристики, які важливі для трофейного полювання на великих товстолобів, на бронебійних сазанів, на монстрів сомів. Рушниця для підводного полювання системи Зелінського має наступні переваги: супер зручна анатомічна рукоятка, кисть руки добре лягає в неї; в рукоятці є великий отвір під палець товстої рукавички в районі спускового гачка, під кожен палець руки є виріз.

При замовленні рушниці, також можна вибрати розташування рукоятки вздовж ресивера: посередині, для каламутної води і в умовах підводного полювання при обмеженій видимості; 2/3 - універсальне розташування рукоятки під різні умови полювання. 3/4 або рукоятка в торці при хорошій прозорості акваторії. Рушниця Зелінського потребує незначного зусилля при натисканні на спусковий гачок під час самого пострілу. Саме завдяки цьому ви не пропустите рибу, оскільки постріл буде різким. М'якість пострілу рушниці системи Зелінського досягається за рахунок системи рухомого ствола - система Зелінського, при якій поршень не навантажений, як в «задньозацепних» пневматах.

Також, рушниця для підводного полювання зелінка має регулятор потужності бою, який не залежить від того чи заряджена рушниця чи ні, і його можна перемикати в будь-який момент. Зелінка - рушниця для підводного полювання – має глобальну перевагу - активний «линескид». У зарядженому стані Зелінка висуває спеціальний шток, на який намотується лин, після пострілу він ховається в рушницю, вивільняючи лин.

Як вибрати рушницю системи Зелінського?! Купити підводну рушницю системи Зелінського - не така вже проста задача, як здається на перший погляд. Вся справа в тому, що належна робота рушниці на 90% залежить від якості підгонки деталей. Не достатньо просто виточити деталі, зробити креслення рушниці Зелінського, важливо правильно і точно зібрати, щоб все працювало.

Відгуки на рушницю зелінка краще не вичитувати в інтернеті, так як кожен майстер свої  рушниці хвалить, а інші брудом поливає. Краще розпитати «бувалих» підводників. Майстрів є взагалі більше 100 в Україні, і у деяких це не хобі, а заробіток. Є майстри, у яких це бізнес, навіть є такі, які роблять копії іменитих майстрів. Наприклад, рушницю системи Зелінського від В. Мірошниченко копіюють один до одного, але знову ж таки копіювання деталей не дає функціоналу. Toyota RAV 4 теж була клонована, різницю всі ми знаємо. Краще вже зробити своїми руками з таким ж успіхом.

Є люди, які видають себе за майстрів, а насправді просто купують рушниці і потім перепродують. Бували такі випадки, коли рушницю одного майстра віддали іншому на ремонт, спочатку він тримав її пів року, а потім заявляв, що вона не ремонтується, тому купуй мою!!!

Магазини підводних мисливців конкурують один з одним, занижуючи або збільшуючи рейтинг майстра, інтереси якого представлені. Та й відгукам користувачів довіряти повністю не варто, оскільки багато хто, більше двох Зелінок в руках не тримав, не те, щоб полювати, а багато хто тільки по форумам підводних мисливців судять і свою думку нав'язують, при цьому навіть жодного разу не мавши своєї зброї. Також є "друзі-агенти майстрів", які просувають конкретного майстра. Ось читав недавно - "Яка Зелінка краща", а хлопець(автор) написав цього майстра тому, що вона у нього є одна і він нею користується.

Саме для таких випадків, в нашому відеоблозі підводного полювання KATRANGUN створений проект "ЗЕЛІНКА В МАСИ". У цій передачі ми їздимо до майстрів Зелінок, беремо інтерв'ю, дивимося реальне виробництво, дізнаємося умови сервісу. Щоб відсіяти форумних всезнайок, «бариг», завідомо неправдиву інформацію і донести до людей якісний продукт з можливістю вибору з рук в руки.

Також ми домовляємося з майстрами Зелінок з приводу продажу зелінок в магазині KATRANGUN. Ми їх купуємо у майстра. Щоб мисливець не чекав, поки майстер зробить рушницю (від 1 до 3 місяців), і міг вибрати в нашому магазині з безлічі представлених рушниць по ціннику майстра. Потримати все в руках і порівняти особисто.

Дам вам невелику підказку, розділивши майстрів по лігам. Відразу скажу, це не змагання майстрів на досконалість, а ставлення майстра до своєї цільової аудиторії, тобто майстра третьої ліги можуть зробити рушницю якістю, як з першої, у них вистачає досвіду, але ставлять вони перед собою інші завдання.

ПЕРША ЛІГА ЗЕЛІНОЧНИКІВ (найзнаменитіші і розпіарені).

Рушниця "ПЕРУН" Костянтина Хлебникова, Зелінка "Мірошка" - Мірошниченко, Зелінка Віктора Говоруна VG шка, зелінка Королевського, Зелінка Количева.

Майстри-зеліночники першої ліги виробляють рушниці більше 20-30 років. Мають найвищу якість, зарекомендовану репутацію (з обслуговуванням, терміном виготовлення, що збігаються з заявленими) і безпосередньо пов'язані з самим Олегом Івановичем Зелінським. Всі рушниці авторські і кожна має свої переваги, родзинки. Наприклад, у «Перуна» - вбудована котушка в ресивер, у Зелінки «Мірошка» - котушка в рукояті, у Зелінки Королевського - рукоятка збільшеного розміру під велику "лапу" або товсту рукавичку. Зелінки першої ліги позиціонуються більше, як бренд, як рівень престижу і досвіду підводного мисливця. Проблема покупки у таких майстрів в тому, що попит величезний і замовлення рушниці доводиться чекати по 3 місяці. На щастя в магазині підводного полювання KATRANGUN ми намагаємося тримати в наявності рушниці всіх майстрів, які у нас на реалізації.

ДРУГА ЛІГА ЗЕЛІНОЧНИКІВ (якість не поступається першій).

Це рушниці відмінної якості, які не поступаються першій лізі, виконані за прототипом першої, але за більш доступною ціною і не потребують очікування довгих термінів виконання. Майстри цієї категорії в основному молодого віку і постійно прогресують.

Це Зелінка від Юри Зубкова, від Юри Гориславця, від Дмитра Резнікова, від Євгена Бонітова, від Олега Гератіка, від Сергія Бордюка, від Миколи Несс, від Березинця Анатолія, від Базовского.

Відразу скажемо, що більшість виробляють титанові рушниці для підводного полювання, тому якщо бюджет не тисне, беріть її. Титанова Зелінка – також вибір морських мисливців.

ТРЕТЯ ЛІГА ЗЕЛІНОЧНИКІВ (якість відповідає ціні).

Майстри цієї категорії володіють відмінним досвідом, але ставлять перед собою мету максимально спростити рушницю, знизивши її собівартість. (Наприклад, прибрати регулятор сили бою, не використовувати твердий анод, без активного линескиду і т.д.) Головним чином ці рушниці конкурують з італопневматами і майже при однаковій ціні, перевершують їх цілком. Такі, як - Зелінка ОПС Чайка, це зелінка від Заславця, від Фалеева, від RUSA, від Віктора Скрипника, рушниця Зелінка чемпіон від Ілона.

Як вибрати Зелінку? Якщо перебуваючи в магазині, невідомо хто майстер рушниці, або вам відмовляються сказати хто майстер - це зовсім не ознака неякісної рушниці, а швидше за все, конфіденційна інформація. Якщо ви збираєтеся купити Зелінку в Україні, замовляючи рушницю Зелінського поштовою службою зверніть увагу на рекомендації:

Перша рушниця має зручно сісти в вашу долоню, до чого ж в тій рукавичці, в якій ви плануєте полювання. Після візуального огляду ви повинні просто закохатися в рушницю, воно повинна радувати око. Рушниця має бути без тріщин, подряпин, задирок. Рукоятка не повинна люфтити.

Перевірити рушницю можна, зарядивши і розрядивши в підлогу. Хід поршня повинен бути гладким, м'яким, без затримок і не повинен часом пригальмовувати. Коли гарпун заряджений, витягнувши його рукою - він повинен всмоктуватися назад. Спуск при пострілі повинен бути з легким зусиллям, без затримок. Якщо ви бажаєте купити Зелінку в Києві, то вам пряма дорога в наш магазин, де ми підкажемо, як вибрати Зелінку.

Вдалих покупок Зелінок в магазині KATRANGUN!

Відгуки

Бренду Зелинке не хватает чуть чуть для совершенства! 1. Совершенно не технологичный полумесяц для штока линесброса ! 2. Нет смысла оставлять напайку свинцом на поверхности ствола за упорной втулкой ствола! Если сама втулка и ствол в месте посадки не облужены и не пропаяны, то эта срань за втулкой сведенная на конус держать не будет и толку от нее ровно ноль , а вот продукты окисла свинца могут со временем портить детали участвующие в скользящих посадках! 3.Каленый квадрат у Мирошки + дополнител
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг