Як вибрати трекінгові палки для туризму

Останнім часом серед туристів набирає обертів манера використання трекінгових палиць. І недаремно. Трекінгові палиці для чого вони або навіщо потрібні трекінгові палки, в першу чергу - це додаткові точки опори вашого тіла, що особливо важливо на складних ділянках маршруту, де високий ризик втратити рівновагу і отримати травму. По-друге, палиці дають можливість перенести до 40% навантаження з ваших ніг на руки, тим самим зменшучи можливість травматизму звязкового апарату при подйомі на гору, і особливо при спусках. По-третє, користуючись палицями, ви менше втомлюєтесь, в наслідок чого швидкість пересування зростає в рази. А також палиці можна пристосувати для побутових потреб в поході, приклад, для установки деяких наметів як опору, або як сніжний якір для розтяжок намету взимку.

Як правильно вибрати трекінгові палиці або як підібрати трекінгові палки, як правильно користуватися трекінгововими палками. Що б відповісти на ці питання давайте розглянемо конструкції палиць та які вони бувають.

Трекінгові палиці як вибрати: перше на що варто звернути увагу - це матеріал, оскільки саме матеріал виготовлення впливатиме на ті навантаження, які витримує палиця і звичайно ж на вагу. Найпоширенішим матеріалом з якого виготовляють трекінгові палки - це міцний алюмінієвий сплав. Також для любителів надлегких виробів існують палиці з титану і трекінгові палки карбон, але такі палиці досить крихкі та бояться бічних ударів.

Як правило, туристичні палки мають телескопічну структуру (складаються з 2-3 секцій), крім лижних палиць, які теж можна використовувати для походу. Регулювання палиць потрібне для: регулювання довжини палки під зріст людини; регулювання довжини палки під рельєф місцевості (на спуск з гори потрібно подовжувати, а на підйом вкорочувати); для зручності транспортування (кріпляться до рюкзака).

Для кріплення секцій між собою і регулювання довжини палиць використовуються спеціальні кріплення (механізми фіксації колін між собою), які встановлені на палицю. Вони бувають двох видів: внутрішні та зовнішні. Внутрішній механізм знаходиться в самій секції і фіксується шляхом прокручування меншої секції навколо осі за годинниковою стрілкою. Такий механізм дозволяє палиці витримувати велике навантаження, але в холодну пору може замерзати і перестати регулюватися. Зовнішній механізм має форму механічного важеля (ексцентрик) і встановлений на кінці секції. Недолік такого механізму є те, що при сильних навантаженнях палиця може потрохи складатися (хоча хороші виробники, як наприклад LEKI, BLACK DIAMOND, PETZL виправили цю проблему), але така система не замерзає при морозах і проста в обслуговуванні.
                                                                        

У систему деяких палиць монтують систему антишок - це пружина, яка гасить сильні удари і допомагає не травмувати ваші кисті. Хоча досвідчені туристи відмовляються від такої системи, мотивуючи це тим, що антишок погіршує контроль над палицею.

Ручка треккингових палиць. Ручка повинна бути зручною і добре лежати в руці. Ручки виготовляють з гуми (найпростіші та дешеві), неопрену і коркового дерева. Ручка з коркового дерева хороша тим, що вбирає вологу з ваших долонь, тим самим не дає палиці ковзати у вас в руці. Так само важливо що б на ручці був темляк - ремінець на руку, який не дає палиці вискочити з руки і не полетіти в прірву. Він також знімає навантаження з кисті, забираючи частину навантаження на себе. Також для любителів фотозйомки на деяких моделях палиць є шток для кріплення фотокамери, що дозволяє використовувати палицю як штатив.

                          0     

Протилежний кінець палиць від ручки - кінець, яким йде упор в грунт, має так само свої особливості. Самий кінчик палки має міцне сталеве загострення, яке призначене для хорошого зчеплення з льодом, а в теплу пору року щоб не сточувати наконечник об каміння на нього одягається гумовий «чобіток». Також на палки можна встановити снігові кільця (як на лижних палицях) для того, що б вона не провалювалися в сніг.

Ось так влаштована начебто проста палиця. Зваживши всі нюанси в конструкції та врахувавши розмір свого гаманця ви можете дати собі відповідь як вибрати трекінгові палки.

І наостанок кілька порад щодо вибору та догляду за треккинговими палицями:

  • не варто купувати дешеві китайські телескопічні палиці невідомого походження - такі палиці, як правило робляться з вторсировини паскудної якості та низькосортного пластика, який лопається від найменших навантажень;
  • після кожного походу потрібно розібрати палиці, видалити бруд та воду і трохи змастити нейтральним маслом. Пісок який потрапив в канал палиці, а особливо в систему антишок призведе до швидкого зносу, а вода може окислити алюміній, що погіршить роботу фіксатора колін.
  • якщо ви придбали палиці з системою антишок і вам з якихось причин він заважає, то не потрібно продавати свої палиці і купувати нові - антишок можна просто заблокувати, і палкане буде пружинити.

Якщо вам щось незрозуміло, чи цікавить детальніша інформація як вибрати трекінгові палки, ви можете завжди задати всі ваші запитання нашим менеджерам інтернет магазину.

 

Також вам буде цікаво прочитати:

Список туристичного спорядження для походу влітку

Як вибрати туристичний газовий пальник

Як правильно вибрати туристичне взуття