Як вибрати трекінгові палки для туризму

     Останнім часом серед туристів набирає обертів манера використання треккингових палиць. І це неспроста. Трекінгові палиці, для чого вони або навіщо потрібні трекінгові палки - в першу чергу це додаткові точки опори вашого тіла, що особливо важливо на складних ділянках маршруту, де високий ризик втратити рівновагу і отримати травму. По-друге, палиці дають можливість перенести до 40% навантаження з ваших ніг на руки, тим самим зменшучи можливість травматизму звязкового апарату при подйомі на гору, і особливо при спусках. По-третє, користуючись палицями, ви менше втомлюєтесь, в наслідок чого швидкість пересування зростає в рази. А також палиці можна пристосувати для побутових потреб в поході, приклад, для установки деяких наметів як опору, або як сніжний якір для розтяжок намету взимку.

  
         

     Як правильно вибрати трекінгові палиці або як підібрати трекінгові палки, як правильно користуватися трекінгововими палками. Що б відповісти на ці питання давайте розглянемо конструкції палиць та які вони бувають.

     Трекінгові палиці як вибрати: перше на що варто звернути увагу - це матеріал, оскільки саме матеріал виготовлення впливатиме на ті навантаження, які витримує палиця і звичайно ж на вагу. Найпоширенішим матеріалом з якого виготовляють трекінгові палки - це міцний алюмінієвий сплав. Також для любителів надлегких виробів існують палиці з титану і трекінгові палки карбон, але такі палиці досить крихкі та бояться бічних ударів.

     Як правило, туристичні палки мають телескопічну структуру (складаються з 2-3 секцій), крім лижних палиць, які теж можна використовувати для походу. Регулювання палиць потрібне для: регулювання довжини палки під зріст людини; регулювання довжини палки під рельєф місцевості (на спуск з гори потрібно подовжувати, а на підйом вкорочувати); для зручності транспортування (кріпляться до рюкзака).

   Для кріплення секцій між собою і регулювання довжини палиць використовуються спеціальні кріплення (механізми фіксації колін між собою), які встановлені на палицю. Вони бувають двох видів: внутрішні та зовнішні. Внутрішній механізм знаходиться в самій секції і фіксується шляхом прокручування меншої секції навколо осі за годинниковою стрілкою. Такий механізм дозволяє палиці витримувати велике навантаження, але в холодну пору може замерзати і перестати регулюватися. Зовнішній механізм має форму механічного важеля (ексцентрик) і встановлений на кінці секції. Недолік такого механізму є те, що при сильних навантаженнях палиця може потрохи складатися (хоча хороші виробники, як наприклад LEKI, BLACK DIAMOND, PETZL виправили цю проблему), але така система не замерзає при морозах і проста в обслуговуванні.
                                                                        

     У систему деяких палиць монтують систему антишок - це пружина, яка гасить сильні удари і допомагає не травмувати ваші кисті. Хоча досвідчені туристи відмовляються від такої системи, мотивуючи це тим, що антишок погіршує контроль над палицею.

     Ручка треккингових палиць. Ручка повинна бути зручною і добре лежати в руці. Ручки виготовляють з гуми (найпростіші та дешеві), неопрену і коркового дерева. Ручка з коркового дерева хороша тим, що вбирає вологу з ваших долонь, тим самим не дає палиці ковзати у вас в руці. Так само важливо що б на ручці був темляк - ремінець на руку, який не дає палиці вискочити з руки і не полетіти в прірву. Він також знімає навантаження з кисті, забираючи частину навантаження на себе. Також для любителів фотозйомки на деяких моделях палиць є шток для кріплення фотокамери, що дозволяє використовувати палицю як штатив.

                          0     

     Протилежний кінець палиць від ручки - кінець, яким йде упор в грунт, має так само свої особливості. Самий кінчик палки має міцне сталеве загострення, яке призначене для хорошого зчеплення з льодом, а в теплу пору року щоб не сточувати наконечник об каміння на нього одягається гумовий «чобіток». Також на палки можна встановити снігові кільця (як на лижних палицях) для того, що б вона не провалювалися в сніг.

    Ось так влаштована начебто проста палиця. Зваживши всі нюанси в конструкції та врахувавши розмір свого гаманця ви можете дати собі відповідь як вибрати трекінгові палки.

     І наостанок кілька порад щодо вибору та догляду за треккинговими палицями:

  • не варто купувати дешеві китайські телескопічні палиці невідомого походження - такі палиці, як правило робляться з вторсировини паскудної якості та низькосортного пластика, який лопається від найменших навантажень;
  • після кожного походу потрібно розібрати палиці, видалити бруд та воду і трохи змастити нейтральним маслом. Пісок який потрапив в канал палиці, а особливо в систему антишок призведе до швидкого зносу, а вода може окислити алюміній, що погіршить роботу фіксатора колін.
  • якщо ви придбали палиці з системою антишок і вам з якихось причин він заважає, то не потрібно продавати свої палиці і купувати нові - антишок можна просто заблокувати, і палкане буде пружинити.

   Якщо вам щось незрозуміло, чи цікавить детальніша інформація як вибрати трекінгові палки, ви можете завжди задати всі ваші запитання нашим менеджерам інтернет магазину http://katrangun.com.ua .

 

Також вам буде цікаво прочитати: "Список туристичного спорядження для походу влітку"

                                                               "Як вибрати туристичну газову грілку"

                                                                "Як правильно вибрати туристичне взуття"