Як вибрати туристичний посуд

Як вибрати туристичний посуд

Як же приємно сидіти біля теплого живого багаття після важкого похідного дня і наминати за обидві щоки ароматну кашу, зварену на багатті. Або пити чай з трав, зібраних в горах. Але для цього нам потрібний посуд для приготування їжі в поході. Вибір туристичного посуду на прилавках магазина дуже великий, і розібратися, який посуд для туристів нам потрібний допоможе ця стаття.

                                                 Туристическая посуда                            туристическая посуда

По-перше, слід визначити, для чого і навіщо вам потрібний туристичний посуд. Це буде підігрів чаю на березі річки, або ж повноцінне приготування «Козацького куліша» на величезному багатті. По-друге на якого обсягу вам потрібний посуд туристичний - буде це моно казанок або сковорідка або ж набір посуду для пікніка.

Так, прикинувши свої завдання щодо туристичного посуду, ви зрозумієте, що, якщо збираєтеся подорожувати поодинці, то вам вистачить мінімального набору: каструля, миска (яку іноді заміняє кришка від каструлі) або набір посуду для туризму (комплект). Якщо подорожуєте з групою, то дуже доцільно купити набір, розрахований на певну кількість людей. Такі набори бувають вельми солідного обсягу на величезну компанію.

Важливий фактор при виборі посуду - це матеріал виготовлення. Кемпінговий посуд виготовляється з нержавіючої сталі (найчастіше з медичного сплаву) або з алюмінію (також краще, якщо алюміній буде анодованим - туристичний посуд з анодованого алюмінію). Яка ж різниця між ними - з нержавійки посуд міцніший та більш стійкий до падінь. Такий посуд годиться для приготування їжі на багатті або вугіллі. Зарахунок високої термостійкості туристичний посуд з нержавіючої сталі не прогоряє і не деформується на відкритому вогні або вугіллі. Набір туристичного посуду з анодованого алюмінію легший, але вимагає дбайливого поводження, оскільки при ударах і падіннях може сильно погнутися. Посуд з алюмінію в основній своїй масі призначений для готування їжі на газових пальниках і підходить більше пішим туристам, альпіністам (в горах все одно немає лісу щоб палити багаття) або велотуристам де кожен грам на рахунку (про вибір туристичної газовому пальнику читайте тут: Як обрати туристичний пальник

Для справжніх любителів легкоходного туризму, крім газових пальників з титану, існує так само польова посуд з титану. Такий посуд майже нічого не важить, дуже міцна і надійна. Правда за таке задоволення доведеться і чимало заплатити.

От ви смачно поїли з набору посуду для пікніка, і після цього посуд звичайно потрібно помити від жиру і залишків їжі. У легкості відмивання буде вигравати, звичайно ж, алюмінієвий або титановий посуд - він добре проводить тепло і каша в ньому майже не пригорає (природно якщо ви за цим стежте). Так само важливо, коли в поході є при собі і кухоль похідний.

Як правило, кухлі зроблені з пластику (легкі та зручні) або з нержавіючої сталі, які дозволяють не тільки пити напої, але і використовувати як посуд для нагріву води. Особливим класом туристичних чашок або кухлів є туристична термочашка. Такі чашки мають подвійні стінки зарахунок чого тепло рідини зберігається в них довше, ніж у звичайних одностінних кухлях. Мінусом термокухлів є те, що в них не можна наргіти воду на газовому пальнику. Крім звичайних термочашок існує кухоль з підігрівом від прикурювача для автомобілістів. У такій чашці ваша кава буде залишатися гарячою всю дорогу.

Але як бути, якщо хочеться гарячого чаю, а нагріти води ніде або нема на чому? У цьому випадку вам на допомогу прийде туристичний термос. Термос для чаю або будь-яких інших напоїв виготовляють з нержавіючої сталі, і вони бувають різного об'єму від 300 мл до декількох літрів. Для того, щоб вибрати кращий похідний термос, вам потрібно визначитися з кількістю людей, які будуть пити чай з термоса, з розрахунком 0,5 літра на 1 людину.

Розібравшись з усіма цими параметрами, вам буде легше вибрати собі те, що більше підходить під ваші цілі. Якщо потрібна надійність, то туристичний набір посуду з нержавіючої сталі - ваш варіант, якщо вам потрібний посуд для альпіністів або для тривалих походів, то ваш вибір казанок для походу з алюмінію або титану. Але не варто забувати, що алюміній і титан не любить розжарене вугілля похідного багаття і можуть сильно деформуватися від жару, а в деяких випадках навіть прогоріти. Взагалі виберайте ваш казанок в похід або набір посуду для туристів зважено і він буде служити вам довгі роки. Більше інформації можна дізнатися у нас на сайті katrangun.com.ua або приєднуйтесь до обговорення на нашому форумі.

Також вам буде цікаво прочитати статті: 

Список туристичного спорядження для походу влітку

Що брати з собою в туристичний похід взимку